Tanzanya Zanzibar Turları

Dar es Salaam - Stonetown - Zanzibar - Moshi - Arusha-Safari

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı

 

Bu Gizemli Mistik Adanın Hep Adını Duymuşuzdur, Zenzibar. Olağan üstü devlerin, mitsel ve altından yapılmış şehirlerde taştan heykellerle birlikte yaşadıklarını, kum adacıklarını ve esir ticaretinin yapıldığı bu kenti şimdi bir tatil beldesi olarak Turquaz kristal sulu denizinde ve enfes kilometrelerce kumsalları ile doğallığın ta kendisi olarak geçmiş ününden hiç bir şey kaybetmediğini anlamış oluyoruz.

 

 

Zenzibar Adası, dünyanın en zengin insanı olmakla ünlü Umman Sultanlığının eski başkentidir. Sultan kendi şatosunda etrafı surlarla çevrili son derece lüx Sarayında hayatını devam ettirmiştir.

 


Tanzanya’da Katılabileceğiniz turlarımızdan efsanevi Klimanjaro’nun Keşfi turumuzda sırası ile Arusha – Marangu’dan başlayarak Mandara Hut (yükseklik 2,700 m.) - Horombo Hut (yükseklik 3,720 m.) - Kibo Hut (4,700 m.) ve Guillman's Point (5.680 m.) ile sizi dünyanın çatısın keşfe çağıracak bu turumuzdan keyif alacaksınız.

 


Diğer tur örneklerimizden  Ngorongoro - Manyara Gölü safari turumuzda Yağmur Ormanları içinde bir çiftlikte konaklayacak, tüm vahşiliği ile Koruma alanlı Krater gölü çevresinde, ağaçlara tırmanmış aslanların, fillerin, ceylan ve antilop sürülerinin yaşama alanlarına yönelik bu turumuzda olmaktan zevk alacak ve en güzel görüntüleri çekeceksiniz. Toplam 7 adet alternatif tur programımızın bulunduğu Tanzanya tatillerinizden hiç sıkılmayacak, Hindistan Cevizi ağaçları ile çevrili Vaha’larında, altın sarısı renginde uzun kumsallarında sessizliği yeniden keşfederken, bir yandan rengarenk balıklarla dolu denizinde dalgıçlığa özenip, saatlerce yüzeceksiniz.

 


Günümüzde Zenzibar, eski görkemine ait anılarını turizmde Afrika’da popüler olarak gidilecek ülke olma yolunda zengin tarihi geçmişi ile, mistik ve ekvatoral ülke olma avantajları ile bir Afrika rüyası olma yolunda hep keşfedilmeyi bekleyen büyülü bir tatil ülkesidir. Ayrıca Zanzibar adasının güzellikleri ile ünlü plajlarında Deniz Kum keyfi yapacaksınız

 Not : 4 x 4 Safari turu ve Feribot Dahil

 

 

Kişi Başı Fiyatları    3.350 Euro

 

 

Tek Kişilik Oda        3.950 Euro