Milano Turları       Yurtdışı Turları   >  Avrupa Turu  > İtalya >  Milano

Milano Turu 3 gece 4 gün Özel Hy. İle

 

 

'' Modanın Başkenti ve  Son Akşam Yemeği Tablosu  ''

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1 Gün - İSTANBUL – MİLANO
Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma ve Tarifeli hava yolları seferler ile Milano’ ya uçuş. Bizleri bekleyen otobüsümüzle rehber eşliğinde otele gidiş ve konaklama Milano otelimizde


2. Gün.- MİLANO
Otelde sabah kahvaltısını aldıktan sonra, rehberimiz ile Milano şehir turu için otobüs ile turumuzu başlıyoruz. Yürüyerek veya otobüsle gezeceğimiz yerler arasında, Dünyanın en ünlü görkemli opera binası The Scala, Duomo Meydanı ve sonrasında bir kahve molası verip ardından, Katedrali, Santa Maria della Grazia Kilisesinin yanında bulunan dünyaca ünlü  Leonardo Da Vinci’ nin Son Akşam Yemeği tablosunun sergilendiği Vittorio Emanuelle 2. Galerisi geziyoruz. Sizlere modanın başkentinde serbest bir zaman vererek alışveriş ve ünlü mağazaları gezme fırsatı. Tur bitimi otele dönüş.
 

 

3. Gün.- MİLANO – İSTANBUL
Tüm gün serbest zaman. Milano'yu daha yakından keşif edecek ve dilediğiniz kadar alışveriş, gezi yapabileceksiniz.. İsteyen tur konuklarımıza extra olarak gece Milano gece turu yapılacaktır.

 


4. Gün.- MİLANO – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının sonrasında  İstanbul’ a hareket etmek üzere rehber eşliğinde havaalanına transfer ve İstanbul’ a dönüş.
 

 

Milano
İsmi MÖ 3. yüzyılda Romalılar tarafından Mediolanum (kelimenin kökü Kelt'tir ve 'ovaların ortasında' anlamına gelir) olarak verilen antik bölge, Insubri Galles tarafından MÖ 400 civarında yapılmıştır. Gneo Scipio tarafından yönetilen Romalılar, MÖ 222'de butayı ele geçirir. 4 yüzyıldan 5. yüzyıla kadar Batı Roma İmparatorluğu'nun başkenti olarak kalır ve özellikle Aziz Ambrose sayesinde, yeni Hıristiyan dünyası için en aktif merkezlerden biri haline gelir.

 

1000 yılına gelindiğinde şehir çoktan İtalya'nın en çok nüfuslu bölgesidir ve yün, ipek, metal ve askeri teçhizat üretimiyle Padana Ovası'nın en faal merkezi haline gelir. 11. ve 13. yüzyıllar arasında geçen dönem, imparatorluk egemenliğini yeniden kurmak isteyen Frederick Barbarossa tarafından alt edilen bağımsız bucakların birleştirilmesiyle sonuçlanır. 14. yüzyıldan 16. yüzyıla kadar şehir önce Visconti Signoria'sı, ardından Sforza egemenliği altında kalır; sonunda Milano Dükalığı'nın başkenti olur.

 

 

Kişi Başı Fiyatları   595 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı         695 Euro