Sicilya adası gezilecek yerler     Gezilecek yerleri  >  Sicilya adasıSicilya-Adasi-Gezilecek-Yerler

Filmlere konu olan ada...

 

Farklı ve unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen gezginlerin son yıllardaki uğrak yerlerinden birisi olan Sicilya Adası, sıcakkanlı ada halkı kadar doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile de ünlü.

 

 

Sicilya adası Görülmesi Gereken Yerler:

 

 

 

Sicilya-Adasi-Gezilecek-Yerleri

 

 

İtalya’nın en değerli bölgelerinden birisi olan bu sevimli ada, eşi benzeri olmayan ve mis kokan orman havasının yanı sıra el değmemiş doğası ve insanı kendine aşık eden manzarasıyla gezginlerin kalbini fethetmeye devam ederken sıcak iklimiyle de özellikle yaz mevsiminde tercih edebileceğiniz iyi bir seçenek.
 

 

Sicilya Nerededir

 

 

 

Sicilya Adası gezilecek yerler arasında yer alan ve Roma döneminden kalan kilise ile katedraller, muhteşem bir tarihe tanıklık etmek isteyenlere kapılarını sonuna kadar aralıyor. Sicilya’ya kadar gelmişken görülmesi şart olan diğer mekanlar ise Republica Meydanı, Bellini Parkı ve Roma Amfi Tiyatrosu.

 

Tüm bunların yanı sıra Sicilya Adası görülecek yerler içerisinde bulunan ve Tauro Dağı’nın eteklerinde misafirlerini ağırlayan Taormina da adanın belki de en popüler ve en turistik yeri.

 

Eğlencenin tadına varabileceğiniz beach clubları, enfes plajları, kalabalık sokakları ve çok sayıda hediyelik eşya butiği ile bu adreste hayal ettiğiniz gibi keyifli bir ada tatili yapabilirsiniz.
 

Sicilya-Gezilecek-Yerleri

 

 

Avrupa’nın en yüksek ve aktif volkanik dağına sahip olması ile meşhur Sicilya Adası’nda dünyanın her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Etna Yanardağı’nı ise kesinlikle görmeye gitmenizi tavsiye ederiz.

 

Geziniz esnasında karnınızın acıktığını hissettiğiniz anda da adanın en lezzetli makarnalarını, mezelerini ve zeytinyağlılarını bölgenin ünlü restoran ve kafelerinde tadabilirsiniz.

 

 

 

/Sicilya-Gezilecek-Yerler

 

 

Son olarak Sicilya Adası nerede kalınır diyenlere, panoramik şehir manzarasına sahip pek çok otelin yanı sıra küçük ve sevimli butik otellerde de konaklama yapabileceklerini söylemek mümkün.

 

Ama siz dilerseniz doğa içerisinde yer alan rüstik çiftliklerde ya da villalarda da sevdiklerinizle birlikte keyifli bir tatil tecrübesi edinebilirsiniz.

 

 

Sicilya-Görülecek-Yerleri