Fas turları gezilecek yerler     Gezilecek yerleri  >  Fas

 

Fas-  Marakeş Turu 6 gece / 7 gün


Fez (1 Gece) - Casablanca (2 Gece) - Marrakech (3 Gece)

 


'' Kuzey Afrika’nın yıldız ülkesi ve parıltılı Akdeniz akşamlarında dünya turistlerinin beyazlar içindeki kıyı ve kasabalarında, palmiyeli kafelerinde buluştuğu bu güzel ülke...''

 

 

Gezilecek Yerler Tur Programı


1 gün :

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Türk Havayollarına ait özel seferi ile saat 04:35 de Feze hareket. 07:05 de varışı takiben özel otobüslerimiz ile Fez şehir turu. Bu turumuzda; Fasın dini başkenti olarak kabul edilen Fez gezisinde; Medina, Attarine ve Bou Inania Medreseleri, Nejjarine çeşmesi, Moulay Idrisin anıt mezarı, Karaouine Camii ve Musevi mahellesi görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.

 


2 gün :

Sabah kahvaltısından sonra Meknese hareket. Ülkenin XVII. Yy. Kralı Moulay Ismailin başkent olarak seçtiği ve sayısız eser ile süslediği Meknes şehrinin gezilmesinin ardından Rabata hareket. Rabat şehrinde Hasan kulesi, Fasın bağımsızlığını ilan eden Kral V. Muhammedin anıtının görülmesinin ardından öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeği sonrasında Casablankaya hareket. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.


3 gün :

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


4 gün :

Sabah kahvaltısından sonra Fasın ekonomi başkenti olarak kabul edilen Casablanca turu için hareket.Bu turumuzda Birleşmiş Milletler meydanı, Medina,Hasan II Cami görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Marrakeche hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5 gün :

Sabah kahvaltısından sonra Menara bahçeleri ,Bahia sarayı ve Koutoubianın gezilmesi ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 


6 gün :

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra Essaouria turuna katılabilirler. Portekiz limanı olan şimdi ise sayfiye ve balıkçı şehri olan mekanda öğle yemeği turumuza dahildir Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7 gün :

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Türk Havayollarına ait özel seferi ile 22:20'de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 05:00 varış.

 

 

Görmeden -  Yapmadan Dönme  !!


* (Eski Pazar) Ancienne Medina
* Görkemli Yapı Hassan II Camii
* Büyülü Meydan Djemaa El Fna
* Botanik Bahçesi Jardin Majorelle
* Labirent Çarşı The Souk
* Acılı Et Yemeklerinden “Tanjine

* Nefis Nane Çayları

* Chouara Tabakhaneleri

* Müze Abderrahman Slaoui

* Ali Bin Yusuf Medresesi

* Rahba Kedima Meydanı

 

 

Kişi Başı Fiyatları   949 Euro

 

Tek Kişi Fiyatı      1.259 Euro