Safranbolu Turları

 SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - BARTIN - DEVREK
 

 


  1. GÜN CUMARTESİ:

07:00 Bakırköy Regata otoparkı- 07:30 Harbiye Merkez Ofis- 08:00 Suadiye Oteli önü trafik vakfı otoparkı - 09:15 İzmit Petrol Ofisi önünden hareket ile Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük üzerinden Safranbolu'ya varıyoruz. Safranbolu'nun tarihi sokaklarını keşfetmek üzere sizleri yormadan rehberimiz eşliğinde mini golf arabalarıyla geziyoruz.

 

 

Gezip göreceğimiz noktalar arasında Rum ve Türk Mahalleleri, Hükümet Konağı, Saat Kulesinin panaromik seyri, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi,Bölgenin Tavan süsleri ile meşhur ve Bam Teli sergisine sahip olan Cinci Hanı, Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa Cami,Yemeniciler Çarşısı gezilerimizin ardından, meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakıp, verilen alış-veriş zamanının ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.  2. GÜN PAZAR:

Sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte otelden hareketle Hıdırlık tepesine varış.Safranbolu'nun panaromik seyri ardından bölgede Yörüklerin ve Bektaş-i lerin yaşadığı Yörük Köyü nde (Ekstra) Sipahiler Konağı, Eski Çamaşırhane,  köy pazarı gezilerinden sonra Amasra'ya hareket.Eflani,Ulus,Bartın üzerinden Amasra'ya varış.Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kale içi, Tahtacılar Çarşısı gezilerinden sonra öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından

 

 

Amasra çın girişinde bulunan  Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet in Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola(Dünya nın Gözü) dediği Amasranın manzarasını seyrederek fotoğraflarımızı görüntüledikten sonra Bastonlarıyla meşhur Devrekte bir Baston Atölyesi geziyoruz.Gezimizin ardından Mengen, Bolu, Adapazarı, İzmit güzergahından İstanbul a varış. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimizi başka bir Kültür Turu organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

 

 

 

Kişi Başı :  550  TL     Tek Kişilik Oda :  750  TL