Likya Turları

IŞIK ÜLKESİ LİKYA

FETHİYE -TLOS ANTİK KENTİ- SAKLIKENT - ÖLÜDENİZ -KELEBEKLER VADİSİ- DALYAN-İZTUZU- GÖÇEK - KAŞ – DEMRE- NOEL BABA-KEKOVA-HİSAR ÖNÜ- KAYAKÖY-ŞİRİNCE


1. GÜN PAZAR:

21.00 İstanbul hareketle Adapazarı, Bilecik, Kütahya, Afyon güzergahından Fethiye’ ye hareket. ( Turumuza İzmit’ten katılan misafirlerimiz güzergah nedeniyle dönüşte son durak olan İstanbul’da inmek zorundadırlar.)

2. GÜN PAZARTESİ:

Yolda alacağımız serbest kahvaltı sonrası öğle saatlerinde otelimize varış, odalarımıza yerleşme ve kısa süre dinlenmenin ardından verilen saatte hareket ile Tlos Antik Kenti’ne varış. Ünlü Likya Kaya Mezarlarını görüp, Tlos Kalesi’nden Eşen Ovası’ nı seyrediyoruz. Doğa Park’ a çıkarak eşsiz doğası ve gürül gürül akan suların içerisinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında bir çoban tarafından bulunan Saklıkent Kanyonu’ na varıp, kanyon içerisinde güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Doğanın gizli kalmış bu eşsiz güzelliğini gördükten sonra, otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 

 


3. GÜN SALI: TEKNE TURU

Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile Köyceğiz’ e varış; Bu şirin ilçemizi görerek Köyceğiz Gölü’ ne ulaşım tekneye biniyoruz. Tamamıyla doğal bir kompleks olan Dalyan labirentine ulaşıyoruz. Sazlıkların arasından bol fotograf çekimi yapacağımız turumuza devam ederek Caunos Kral Mezarlarını görerek dünyaca ünlü Caretta - Caretta Kaplumbağalarının üreme yeri olan Mavi Bayrak ödüllü İzTuzu Plajında vereceğimiz öğle yemeği ve yüzme molasının ardından dönüşe geçerek kanalın diğer ucuna yani doğa harikası Köyceğiz Gölü ' ne ulaşıyoruz. Gölde vereceğimiz yüzme molasının ardından Dalyan’ da bizi bekleyen otobüsümüze binerek mavi turların vazgeçilmez yeri olan Göcek Yat Limanı’ na ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz serbest molanın ardından Fethiye’nin ünlü koylarından olan Katrancı’ yı görüp otelimize varıyoruz.

4. GÜN ÇARŞAMBA: TEKNE TURU

Sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte hareket ile Fethiye Yat Limanına varış. Tekne gezimizde:12 Adalar tekne turuna başlıyoruz. Fethiye körfezi içerisinde tüm gün birbirinden ilginç koylarda yüzme ve güneşlenme fırsatını buluyoruz. Yassıcalar , Kızılada, Tersane Koyu, Adalar göreceğimiz koylar arasında yer almakta. Bu keyifli tekne turumuzda geçireceğimiz saatlerin ardından Fethiye yat limanına dönüş Fethiye şehir merkezin de bulunan Telmessos Tiyatrosu ve Fethiye şehir turuyla günümüzü tamamlayarak otelimize dönüş. Akşam konaklama otelde.
 


5. GÜN PERŞEMBE: TEKNE TURU

Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile Hayalet Köy olarak ünlenen doğal, sanat ve resim kampını bulunduğu eski Rum Köyü olan Kaya Köy’ ü ziyaret ederek Babadağ’ dan atlayan yamaç paraşütçülerini izleyerek kendimizi Ölüdeniz’ in muhteşem güzelliğinde buluyoruz. Buradan tekneye binerek Doğa Harikaı Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turunu gerçekleştiriyoruz. Mavi Mağara,Harika Gemile Koyu, Soğuksu ve diğer koylarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Tiger Kelebeklerini görüldüğü Kelebekler Vadisi’ne çıkıyoruz. ( Hava muhalefeti nedeni ile Kelebekler vadisine çıkılamaması durumunda koylar turu ile programa devam edilir. ) Ölüdeniz’ in eşsiz koylarında yüzerek denizin keyfine varıyoruz. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

6. GÜN CUMA: TEKNE TURU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile, ülkemizin alternatif tatil yörelerinden olan Kalkan üzerinden dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’ nı görerek Kaş’ a geliyoruz. Bu şirin beldede kahve ve çay molamızdan  sonra Kale (Demre)’ ye ulaşarak çocukların sevgilisi, denizcilerin piri olan St. Nicholas’ ın ( Noel Baba ) Kilisesini ziyaret ederek öğle yemeğimizi yedikten sonra tekneye binerek, Akdeniz’ in harika turkuaz sularına sahip Kekova Adası’ nı gezmeye başlıyoruz. Kaleköy (Simena), yüzyıllar öncesinde sular altında kalmış olan, dalgıçlara bile dalış yapmasına izin verilmeyen Batık Şehir ve Üçağız gezeceğimiz yerler arasında, bu turumuzda unutulmaz bir gün yaşıyoruz. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 


7. GÜN CUMARTESİ:

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, Dalaman , Muğla. Aydın üzerinden Selçuk'a varış. Osmanlı'dan bu yana tarihi dokusunu hiç bozmadan günümüze ulaşmış adı gibi şirin Şirince Köyün'e ulaşıyoruz. Birbirinden güzel tarihi Şirince evlerinin arasında dolaşırken dünyaca ünlü yöresel meyve Şarapları'nın tadına bakıyoruz. Şirince gezimizin ardından Manisa , Balıkesir, Bursa üzerinden unutulmaz anılarla İstanbul’ a varış. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimize başka bir Kültür Turu organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Otellerde 5 gece T.P konaklama, 5 sabah kahvaltısı , 5 akşam yemeği ve 5 öğle yemeği, lüks otobüslerle ulaşım ve çevre gezileri, otobüs içi ikramlar, profesyonel rehberlik hizmetleri,1618 No'lu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler: Tüm yemeklerde alınan içecekler, mola yerlerinde yapılan harcamalar, tüm müze ve ören yeri giriş ve tekne tur ücretleri,ekstra belirtilen tüm organizasyonlar.

 

 

Kişi Başı :  570  TL     Tek Kişilik Oda :  690  TL