Gap Mardin Turları

Gap Turu

7 gece 8 gün Mardin Gap

 

Antakya – Uzun Çarşı – Mozaik Müzesi – St Pierre Kilisesi – Habib Neccar Camii ve Kabri - Tarihi Sokaklar  Katolik ve Protestan Kilisesi - Defne -Kırıkhan – Hassa – İslâhiye - Gölbaşı

Adıyaman - Kâhta – Karakuş – Arsemia – Cendere Köprüsü – Nemrut Dağı - Atatürk Barajı - Bozova - Siverek -

Diyarbakır – Ulu Cami – Surlar – C.Sıtkı Tarancı Evi – Hasankeyf – Dicle Nehri - Midyat

Kahramanmaraş - Ulu Camii - Bakırcılar ve Baharatcılar Çarşısı

Mardin – Deyrülzafaran Manastırı - Kasımiye – Ulu Cami – Abbara – PTT Evi (Şahtana evi) – Göbeklitepe - Harran

Şanlıurfa – Kapalı Çarşı  - Birecik – Kelaynaklar – Halfeti Tekne Turu – Rum Kale

Gaziantep – Kale – Bakırcılar – Sedefçiler Çarşısı - Mutfak Kültürü Müzesi - Abdülkadir Kimya Evi

Adana - Eshab-ı Kehf - St. Paul Kuyusu - Kleopatra Kapısı - Şahmaran Heykeli - Nusret Mayın Gemisi - Dönüş

 

Gap Turları

 

Fırat ve Dicle'nin bereketli toprakları, Medeniyetler beşiği Mezopotamya'ya . Büyülü, mistik kültürel bir yolculuğa çıkıyoruz ?


Kültür turları içerinde en çok tercih edilen Gap Turları, Kültür Mozaiği, Yöresel mutfak tatları,hepsi birbirinden faklı şehirleri ile GAP bölgesi unutulmaz anlar sunacaktır.

Gap Turları


Peygamberler şehri Urfa, çarşısıyla, balıklı gölü Hz İbrahim peygamberin doğduğu varsayılan mağarayı ,kendi kültürüne has evleri ve dünyanın ilk üniversitesine ev sahipliği yapmış Harran gezilmeye değer.Sıra gecesine katılıp çiğ köftenin tadına bakmayı unutmayın.

 

Gap Turları


Mistik ve şiirsel müze şehir Mardin ve Midyat kültürel yapısı, dar sokakları, birbirinden lezzetli yemekleri, şehir merkezine 5 km uzaklıktaki Deyrulzafarân Manastırı ve Mor Gabriel Kilisesi görülecek yerler arasındadır.
 

Gap Turları


Gaziantep bakırcılar çarşısı, damaklarda harika tatlar bırak tatlıları, 2 bin yıllık mozaikleri yakından görmek için Zeugma müzesi sizi büyüleyecektir. Tüm Yorgunluğunuzu atmak için tarihi Tahmis kahvesinde hoşsohbetler eşliğinde menengiç kahvesi için.

 

Gap Turları


Bölgenin kaderini değiştiren Cumhuriyetin en büyük projelerinden Gap Bölgesindeki Atatürk Barajını gururla gezebilirsiniz. Dicle havzasındaki ılıca baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf sular altında kalmadan görebileceğiniz yerler arasında.
 

Gap Turları


Tarihi Cendere köprüsünden geçip UNESCO Dünya miras listesine alınan, Tanrıların dağı Nemruta ulaştığınızda birbirinden görkemli tanrı heykelleri sizi büyüleyecektir. Gün Batımında bol bol fotoğraf çekip hayallere dalabilirsiniz.

 

Gap - Örnek Tur Programı

1. GÜN Yol Güzergahı :

Bolu-Gerede-Ankara-Gölbaşı-Aksaray-Nevşehir
Yol Mesafesi : 720 km toplam mesafe: 3500 km. (İstanbul-Kapadokya- Gap-Mersin-İstanbul)
Yol Süresi : İstanbul-Nevşehir 10 saat (ilk hareket)

2. GÜN

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı molası sonrası Kapadokya?ya varış. Ve bölgeyi tanımaya başlıyoruz, 3268 metre'lik zirvesiyle İç Anadolu'nun en Yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı'nın eteklerindeki Ihlara Vadisi'ne varıyoruz. Vadi Ihlara köyü ile Selime köyü arasında yer alıp 14 km. Uzunluğunda ortalama 110 mt derinliğinde 28 kıvrımlı ve içinde 105 tane kiliseden Ağaçaltı, Yılanlı, Sümbüllü Kiliselerini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Selime Köyü'ndeki eşsiz güzellikteki Peribacaları'nı izleyerek, otele yerleşme. Kısa bir dinlenme molasının ardından Avanos'da çanak çömlek atölyelerini ziyaret edeceğiz. Ardından Dervent Vadisi?nde fotoğraf molamızı verip şarap mahzenlerini gezdikten sonra otele Dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

3. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Niğde üzerinden Toros Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Gülek Boğazı'nı asıp, Çukurova'nın merkezinde kurulmuş olan Adana ilimizde panoramik şehir turu yaptıktan sonra Taş köprü, Saat Kulesi ve Ulu Camii gezilerınin ardından Gaziantep besini üzerinden Adıyaman'daki otele varış akşam yemeği ve konaklama

4. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle dünyanın en büyük Barajlarından biri olan Atatürk barajı'nı gezip brifing aldıktan sonra Kommagene krallığı'nın sınırları içersinde kalan Cendere köprüsü, Karakuş tepesi, yeni ve eski kale'yi gezip Nemrut Dağına çıkıyoruz. Kral Antiochus'un güneşe hükmetmek, ayaklarının altından dogmasını ve ayaklarının altında batmasını seyretmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü geziyor, devasa tanrı heykellerin ayak ucunda güneşin batısını izledikten sonra, otelimize dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

5. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Diyarbakır, Batman üzerinden Hasan keyfe varıyoruz. Hasan keyf'te kaya yerleşimleri, Ulu Camii, Medrese'yi türbe'leri gezdikten sonra Gerçüs, Midyat üzerinden Mardin'e varış. Otantik şehir dokusunu günümüzde'de koruyan ve taş Mimarisiyle ünlü bu kentimizde çarşı, tarihi evleri, Ulu cami, Gezilerinin ardından Darül Zaferan manastırını, gezip Nusaybın'deki Otelimize varış, akşam yemeği ve konaklama.

6. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kızıltepe Viranşehir üzerinden Ş.Urfa'ya varış. Buradan Harran'a geçıyoruz. Burada karınca Evler, Sın Tapınağı, Kale, Kervansaray, Ulu cami gezilerinin ardından S.Urfa'ya dönüyoruz. Halil - Ür Rahman, Balıklı göl, Hz.İbrahim'in doğduğu mağara, aynı Zeliha, Urfa şehir merkezini gezip otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama otelde. İsteyen misafirlerimize extra sıra gecesi

7. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası haraketle nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının üretme çiftliğini. Doğu Roma İmparotorluğu'nun Yeryüzünde ulaştığı en doğu sınırlar olan Bilecik barajı tarafından Büyük bir kısmı sular altında kalan Belkıs/Zeugma antik yerleşimi'ni geziyoruz. Ardından dünyanın yasayan en eski yerleşimi olan Gaziantep'ı gezip. Eski şehir dokusunu görüp, yasayarak hayranlık duyacağımız Bakırcılar, Sedefkarlar, Yemeniciler çarşısı, Gaziantep arkeoloji ve Etnografya müzesi gezilerinden sonra, otele yerleşme akşam yemeği ve Konaklama

8. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle, Gaziantep, İskenderun Üzerinden belen geçidine çıkıyoruz. Buradan Amik ovası ve Amanos Dağlarının doyumsuz panoramasını izledikten sonra Antakya'ya varıyoruz. Asi ırmağı üzerine kurulmuş bu şirin ilimizde dünyanın ikinci en zengin Mozaik koleksiyonu bulunan Hatay müzesini, mitolojide Apollon ile Defne'nin buluştuğu yer olan Harbiye'yi, Saint Pierre kilisesini gezip Kısa bir panoramik şehir turu yapıp otobüsle Mersin'e varıyoruz. Mersinde'ki otele varış, akşam yemeği ve konaklama.

9. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle otobüsle kız kalesi'ne varıyoruz. Burada Kız kalesi'ni görüp, otobüsle içinde değişik bitki Örtüleri, Kilise ve Yeraltı ırmağı bulunan Cennet Mağarası ile Romalılar Döneminde suçluların atıldığı cehennem mağarası'nı gezip, astım Hastalığına yi geldiğine inanılan dilek mağarası'nı gördükten sonra Canavar tipon'u öldürmesinin anısına Romalılar tarafından yaptırılan Zeus tapınağı'nı gezdikten sonra bütün kutsal kitaplarda bahsi geçen Yedi uyurlar (Eshab-ı keyf) ziyaretini takiben Tarsus şelalesi,
Kleopatra kapısı gezileri ve panoramik şehir turundan sonra otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama

10. GÜN

Sabah otelden alınan kahvaltı sonrası hareketle Tarsus, Pazantı, Aksaray, Ankara, Gerede, Bolu, üzerinden aksam ilerleyen saatlerde İstanbul'a dönüş. Daha sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

 

Kişi Başı :  735  TL    

 

Tek Kişilik Oda :  935  TL