Galatya Turları

3 GECE 4 GÜN 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
 

AMASYA & HİTİT GÜNEŞİ HATTUŞA
AMASYA - ÇORUM - ALACAHÖYÜK - HATTUŞA
YAZILIKAYA - BALLICA MAĞARASI01.GÜN
Kırıkkale, Çorum üzerinden Amasya ya hareket.

02.GÜN
Sabah yolda alacağımız serbest sabah kahvaltı sonrası Amasya daki otele varış. Otele yerleşme ve serbest zamandan sonra,  Şehzadeler şehri ve Yeşilırmak kenarında kurulu Amasya da Pontus Kral Mezarları, Yeşilırmak boyunca dizili Cumbalı Evler, Burmalı Minare, Hazeranlar Konağı, Gök Medrese, Beyazıd Camii ve Külliyesi, zamanında müzikle hastaların tedavi gördüğü ve şu anda konservatuar olarak kullanılan Darüşifa binası,, Amasya ve Mumyalar Müzesi, Ferhat ile Şirin efsanesine ait Su Kanalları turumuzu yaparak otele dönüş, akşam yemeği ve gece konaklama otelde,

03.GÜN
Sabanh otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Çorum a varış. Şehir turumuzda; Saat Kulesi, Türkiye nin en önemli müzelerinden biri olan Çorum Müzesi gezilerini takiben Hititer in en önemli yerleşim yeri olan Alacahöyük te Sfenksli Kapı, Tapınaklar ve yerleşim yerlerini gezdikten sonra Hititler in başkenti Hattuşa da Büyük Tapınak, Nişantaşı, Hiyerogrifli Oda, Aslanlı Kapı, Sfenskli Kapı, Yer Kapı, Kral Kapısı gezimizin ardından, Yazılıkaya Tapınağında doğal kayalar üzerine yapılmış Tanrı Kabartmalarını görüp, Halı ve Kilim Atölyesinde vereceğimiz moladan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

04.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tokat ilimizin ilçesi Turhal da Dünya nın gezilebilen en büyük mağaralarından biri olma özelliğini taşıyan, sarkıt ve dikitleriyle ünlü Ballıca Mağarasındaki gezimizi(ekstra) tamamladıktan sonra Çorum, Kırıkkale, Ankara üzeri, Gerede, Boludan, Adapazarı, İzmit güzergahından İstanbul a dönüş. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli konuklarımızla diğer bir Kültür Turu gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

Kişi Başı :  550  TL     Tek Kişilik Oda :  750  TL