Asssos Ayvalık Turları

AYVALIK & ASSOS & BOZCAADA
AYVALIK - CUNDA ADASI - BOZCAADA - ASSOS - TRUVA
GİDİŞ - DÖNÜŞ OTOBÜS İLE ÇARŞAMBA-PAZAR 4 GECE - 5 GÜN


01.GÜN
22.00 İstanbul' dan hareketle Bursa, Balıkesir, Burhaniye, güzergahından Ayvalık ' a hareket.

02.GÜN

Sabah saatlerinde yolda alınan serbest kahvaltı sonrası otelimize varış, odalara yerleşme ve serbest zaman. Belirtilen saatte hareket ile Rumlarla Türklerin bir arada yaşadığı Cunda Adasında eski evlerin nostaljik mimarisi altında yürüyüp, deniz kenarındaki balıkçı lokantalarında öğlen yemeği. Devamında yöreye özgün zeytinyağı, sabunlar ve zeytinden yapılan ürünlerin tanıtılacağı zeytin yağı fabrikasında alış-veriş fırsatı. Gezimizi takiben Ayvalık Şehir Turu sonrasında akşam saatlerinde Ayvalık' ın ünlü tepesi Şeytan Sofrasına varıyoruz, hava müsait olduğu takdirde tepenin ünlü olmasına sebep olan Güneşin Batışı 'nı seyrediyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

03.GÜN
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte Assos' a hareket Behram Köyü içersindeki, Aristo' nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Psikopozluk Merkezi olan Assos ' ta Akropol , Athena Tapınağı , surlar , sarnıçlar , banyo odaları , Anadolu' nun en etkileyici Nekropol ü 'nün gezilmesinin ardından Assos Köyü içinde tadına doyum olmaz balık lokantalarında öğle yemeği sonrasında Küçükkuyu ' daki Zeus Atları görülüp, tarihi Adatepe Köyünde vereceğimiz kahve molasından sonra akşam saatlerinde otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

04.GÜN
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile sabah saat 10.00' da Geyikli feribot iskelesinden hareket ile yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrası Bozcaada ' ya varış. Bozcaada' da Rüzgar değirmenleri , Ayazma Plajı , Mermer Burnu , Bozcaada Kalesi , ada merkezinde Şarap Fabrikasında yöresel şarapları tadına bakılması ve alışveriş molası, yerel köylü bayanların yaptığı meşhur Domates Reçeli alma imkanı, deniz kenarında B alık Keyfi sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

05.GÜN
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troya) Antik Kenti ' ne varış. 5000 yıllık bir tarihe sahip, 9 kez yakılıp - yıkılan ve aynı yerinde tekrardan kurulan Antik Şehirde; İçiçe Geçmiş Surları, rampalı kapıları, hamam, sunak, tiyatro, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Çanakkale ' ye doğru yol alıyoruz. Yol üstünde Çimenlik Kalesi ' ni ve Kilitbahir ' i panaromik olarak görüyor ve Çanakkale' den feribot ile Eceabat' a geçip Keşan ve Tekirdağ yolu üzerinden İstanbul' a varıyoruz. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimize başka bir
Kültür Turu organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

Kişi Başı :  550  TL     Tek Kişilik Oda :  750  TL