Bozcaada Turları

ASSOS - BOZCAADA
ASSOS KAZDAĞLARI-ATHENA TAPINAĞI- BEHRAMKALE- TRUVA - BOZCAADA
ÇANAKKALE ŞEHİTLİK

2 GECE 3 GÜN OTEL KONAKLAMA


1. GÜN

İstanbuldan 22:00 de Hareketle Tekirdağ, Keşan, Gelibolu üzerinden Eceabat a yol alıyoruz

2. GÜN

Yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Savaşının geçtiği 250.000 e yakın şehit verdiğimiz Şehitliğe varış. Abide, 57.Alay, Kemal Yeri, Kanlı Sırt, Salim Mutlu Müzesi ziyareti sonrasında Eceabat'tan feribotla Çanakkale'ye geçerken panaromik olarak Çimenlik Kalesini ve Kilitbahiri görüyoruz. tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa sahne olan Truva (Troya) Antik Kentine gidiyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp-yıkılan ve aynı yerde tekrar inşa edilen Antik Şehirde; içiçe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile sabah saat 10.00 da Geyikli feribot iskelesinden hareket ile yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrası Bozcaada ya varış. Bozcaada da R üzgar Değirmenleri, Ayazma Plajı, Mermer Burnu, Bozcaada Kalesi, ada merkezinde bölgeye özgü şarapların tadına bakılması ve alış veriş molası, yerel köylü bayanların yaptığı meşhur Domates reçeli alma imkanı buluyoruz. Öğle yemeğini deniz kenarındaki balık lokantalarında yenilmesinin ardındanverilen serbest zaman sonrasında saat 16:00 feribotuyla Geyikli iskelesine geçerek otelimize dönüyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası belirtilen saatte hareket ile Kaz Dağları eteklerinde yer alan Tahta Kuşlar Köyü'ne varıyoruz. Türkiye'ye göç eden Türk Boylarının ilginç ve özgün varlıklarını sergilenen Türkiye'nin ilk etnografya galerisi olan bu ilginç galeri ve Tahta Kuşlar Köyü gezimizin ardından Assos'a gitmek için hareket Behram Köyü içersindeki, Aristo nun ilk felsefe okulunu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos ta Akropol, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Athena Tapınağı, Surlar,  Anadolunun en etkileyici Nekropolünün gezilmesi sonrası Assos Köyü içerisinde tadına doyum olmaz Balık Lokantalarında öğle yemeği sonrasında verilen serbest zamanın ardından belirtilen saatte hareket ile Çanakkale den feribot yolculuğu ile Eceabat a geçiyoruz, Keşan,Tekirdağ üzerinden İstanbul a dönüş. Almış olduğumuz kalkış noktalarında siz değerli misafirlerimizi başka bir Kültür gezi turu organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler: Otellerde 2 gece Y.P konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği, lüks otobüslerle ulaşım ve çevre gezi turları, otobüs içerisindeki ikramlar, profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler: Tüm öğle yemekleri, tüm yemeklerde alınan içecekler, mola yerlerinde yapılan harcamalar, tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri, ekstra belirtilen tüm organizasyonlar.

 

 

Kişi Başı :  310  TL     Tek Kişilik Oda :  410  TL