Ağva TurlarıAğva Haftasonu Turları

Maşukiye-Ağva-Şile Turu

HER CUMARTESİ SABAH HAREKET
1 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

 


1.Gün Cumartesi : Kartepe – Maşukiye – Sapanca Gölü – Kerpe - Kefken
Değerli misafirlerimiz 07.00 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) - 07.30 Harbiye Cumhuriyet Caddesi Merkez Ofis Önü - 08.00 Eski Kadıköy Salıpazarı Otoparkı ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında ) - 08.15 Kartal Yemek Center - 08.30 Çayırova Mc Donalds Önünden - 09.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit - Adapazarı yönünden ) katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde Gebze üzerinden İzmit’e varıyoruz.

 

Yerel halk olarak yıllara Keltepe olarak adlandırılan ve sonrasında kayak merkezi olduktan sonra Kartepe adını alan Kayak Merkezine varıyoruz. Her mevsimi farklı güzellikte yaşayan aynı anda birkaç deniz manzarasına ve ilginç bir doğa manzarasına sahip alanda çaylarımızı yudumlarken kahvaltı paketlerimizden çıkardığımız sandviçlerimizi yiyerek eşsiz manzarayı seyrediyoruz. Molamızın ardından.

 

Gelenler bura âşık olur denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten Maşukiye’de rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Maşukiye’den bedenen ayrılıyoruz. Tektonik oluşumlar sonucu meydana gelen Sapanca Gölü’ne varıyoruz.

 

Kurfal Tatil Evi >

 

Sapanca Göl’ü kenarında gezintinin ardından arzu eden konuklarımız sıcacık gözleme yiyebilir ya da geliş yolunda gördükleri alabalık tesislerinden canlı canlı gelmiş olan alabalıktan tadabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Kerpe’de hareket ediyoruz. Buram buram Karadeniz kokan ve her nefer alışınızda oksijeni hissedeceğiniz.

 

Karadeniz koylarını ve doğa manzaralarını gezmeye başlıyoruz. Gezimize Kandıraya bağlı Kovanağzı köyünün yanı köy içersinde Pembe Kayalar ile başlıyoruz. İnanılmaz güzellikteki Pembe Kayalar geometrik bir düzen içinde şekillenmiştir.

 

Pembe Kayalar mevkii, ilginç jeolojik yapısı nedeniyle suyun içinde yumuşak olan kayalar çıkarıldıktan sonra sertleşme özelline sahip oluşu nedeniyle Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgen olarak kesilerek deniz yoluyla İstanbul'a taşınmış, Sultanahmet Camii dâhil birçok caminin yapımında kullanılmış. Karadeniz sahilleri içerisinde denize girilecek en güvenli yer olan Kovanağzı kuzey rüzgârlarına kapalı ve dalgasızdır.

 

Eskinin balıkçı kasabaları şimdinin turizm değerleri olan Kefken Sahil Turu sonrası Kerpe'ye varıyoruz. Burada el değmemiş bir doğayı şaşkınlıkla izliyoruz. Osman Gazi'nin silah arkadaşlarından olan akıncılara komuta ederek fetihlerde önemli pay sahibi olan Akçakoca'nın türbesini ziyaret ediyoruz. Akçakoca Tepesinden Kerpe, Kefken ve Ağva Kıyılarını fotoğrafladıktan otele varış, yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

2.Gün Pazar : Ağva – Göksu Deresi – Yeniköy – Ağlayan Kaya – Deniz Feneri - Şile
Değerli misafirlerimiz Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrası İzmit'in Çal Tepesi'nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş. Eski zamanlarda Ceneviz ve Venedikliler'in kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağva'ya varıyoruz.

 

 

Tramonto  >

 

Hemen Karadeniz’in mavi ve yeşil sularanı doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Bu şirin beldenin belki de en çekici yanı bu derelerin yemyeşil kıyıları. Yemyeşil doğası, Karadeniz'in masmavi suları ile Ağva'da vereceğimiz serbest zamanda Şile bezi alış-verişi yapmayı unutmayın molası sonrasında eski bir Rum Köy’ü olan Yeniköy'e varıyoruz.

 

Yeniköy Kilisesi ve kilise içerisindeki Vaftiz Yerini gördükten sonra alacağımız öğlen yemeği ( Boşnak Tarhanası, Boşnak Böreği, Boşnak Mantısı ve Mekafuka tatlısı ) sonrası tarihi M.Ö 12.000 – 6.000'lere kadar inen Şile'ye varıyoruz. Ağlayan Kaya, 1859’da Sultan Aziz’in inşaa ettirdiği Şile Deniz Feneri Dünya’nın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Bizans İmparatoru Andronikos tarafından yapılan Ocaklı Ada üzerindeki 13.y.y Bizans yapısı olan Şile Kalesi gezilerimizin ardından Liman'da vereceğimiz çay-kahve molası sonrasında İstanbul'a varıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki Gezide görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.
 

 

Güncel tur programı isteyiniz

 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, Mercedes Tourısmo veya Travego Lüks Otobüsler İle Ulaşım, Çevre Gezileri,Gezisitesi.com Otobüs İçi İkramları, DOL Güvencesi, Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı, Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği, 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

Kişi Başı :  155  TL

 

 

Tek Kişilik Oda :  220  TL

 

 

Ağva Tüm Oteller